Granát mesh - Tryskací a řezný materiál - Abrazivo - Zrno ostré, tvrdé - Pískování - Řezání vodním paprskem

Granát mesh - Tryskací a řezný materiál - Abrazivo - Zrno ostré, tvrdé - Pískování - Řezání vodním paprskem

Abrazivo - Granát - Minerální tryskací materiál - Zrno ostrohranné - Polodrahokam - Do pískovačky - K pískování/tryskání - Řezání vodním paprskem - Speedblast/Garnet (Granát-oxid křemíku "SiO4")

Ostrohranné inertní abrazivo, červeno-hnědé barvy, bez obsahu jakéhokoliv křemíku či jeho podoby, a proto též vhodné jako náhrada za křemičitý písek. Nejčastější použití je k odstranění okují, barvy, ale zejména k tryskání kovových materiálů před jejich další povrchovou úpravou, zejména chromováním, zinkováním a metalizací. Poslední dobou je granát jako vhodná abrazivní alternativa stále více používán k otryskávání kamene, betonu, a jiných stavebních materiálů včetně fasád i obkladů, například též v technologii tryskání (mobilní pískovačka) coby anti-graffiti.

Vhodné také jako abrazivní příměs pro požití u technologie řezání a obrušování vodním paprskem, kdy touto technologii je procesně zajištěna maximální přesnost, kvalita i vysoká účinnost a docílena maximální efektivita opracování.

489

Chemické složení a fyzikální vlastnosti

SiO2 37.08%
AL2O3 22%
CaO 1.55%
MgO 2.32%
TiO2 1.8%
Fe2O3 34.20%
MnO 1.05%
Tvar zrna: Hranatý
Typ: Interní
Barva: Červená
Tvrdost: 7.5 Mohs
Sypná hmotnost: 2.4 Kg/dm3
Měrná hmotnost: 4.10 Kg/dm3
Velikost zrn: A = 0.2 – 0.6 mm C = 0.7 – 1.2 mm
B = 0.4 – 0.8 mm D = 0.1 – 0.3 mm

Ceny zde uvedené jsou orientační v závislosti na množství odebraného abraziva, přičemž jednotlivá balení jsou (25, 1000kg.) Množstevní slevy jsou možné a řeší se individuálně po domluvě s prodejcem.

Nabídku tryskacích zařízení / pískovaček (mobilní, kabinové, jiné) naleznete zde: www.piskovacky.cz

Výsledky některých prací po otryskání naleznete zde: www.reno-tech.cz